Tarihi eser kaçakçılığı şüphelisi ‘imam’ gözaltına alındı
Gözaltına alınma anı anbean kameralara yansıdı

ANKARA – Ankara’da polis ekiplerince şüphe üzerine yapılan aramada elindeki poşette tarihi eser olduğu değerlendirilen 775 sikke ele geçirilen zanlı gözaltına alındı. Gözaltına alınma anı anbean kameralara yansırken, zanlının Muğla’da görevli imam olduğu belirlendi
Edinilen bilgiye göre, Çankaya ilçesinde uygulamalarına aralıksız şekilde devam eden Kaçakçılık Suçları ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir alışveriş merkezinin önünde elinde poşetle bekleyen ve şüpheli hareketleri olan E.Y’yi durdurarak arama yaptı. Yapılan aramada, tarihi eser olduğu değerlendirilen 775 sikke ele geçirildi. Bunun üzerine hemen gözaltına alınan zanlı, emniyetteki ifadesinde, bunların kendisine ait olduğunu ve satmak için Ankara’ya getirdiğini söyledi.
Zanlının Muğla’da görevli imam olduğu ortaya çıktı
E.Y. hakkında yapılan araştırmalar sonucunda, zanlının Muğla’da görevli bir imam olduğunu belirledi. Polis tarafından yetkililere teslim edilmek üzere sikkelere el konulurken, gözaltına alınan tarihi eser kaçakçılığı şüphelisi imam ise emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.