Ankara’dan İstanbul’a seyahat etme fikriniz mi var? Hiç kendinize engel olmayın ve bir an öncebu planınızı hayata geçirin. Her yönden Türkiye’nin iki büyük şehri olan Ankara ve İstanbul’a hemen hemen her gün binlerce kez giriş çıkış yapılmaktadır. İş, eğitim yada turistik gezi için yapılan bu seyahatler, artan petrol fiyatları ve yeni vergi düzenlemeleriyle birlikte ücret açısından her geçen gün cebimizi yakmaktadır. Fakat Ankara İstanbul arası seyahat etmek isteyenler için birçok seçenek bulunmaktadır. Sizler için bu seçenekleri ve en ideal ücretleri araştırdık.

Araba ile Ulaşım: 210 ? ile Başlayan Fiyatlar

Şehirlerarası ulaşımda şahsi arabasını tercih eden birçok insan bulunmaktadır. Araba ile ulaşım genelde aile ile yolculuk yapıldığında tercih edildiği gibi, konforuna düşkün yada  ‘arabam olmadan asla!’ diyenler için de iyi bir seçenektir. Bu iki büyük şehrin arasındaki mesafe 450 km’dir. Ankara’dan İstanbul’a yolculukta eğer hiçbir yere uğramayacak olursanız, yaklaşık 5 saatlik bir süreyle gidebilirsiniz. Eğer bu yolculuğu araba ile yapacak olursanız, ortalama yakıt tüketen bir araç ile 210 ? bütçe ile gidebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım: 60 ? ile Başlayan Fiyatlar

Otobüs ile seyahat, özellikle son dönemlerde artan fiyatlardan dolayı çok sık tercih edilen bir ulaşım türü olmuştur. Bu kadar sık tercih ettiğiniz otobüslerde daha rahat ve daha konforlu bir yolculuk yapmak hepinizin en çok istediği şeydir. Teknolojinin gelişmesi ve otomotiv sektöründeki rekabetin artmasıyla birlikte daha şık ve konforlu otobüsler hayatımıza girmiştir. Otobüs ile ulaşımın en önemli noktalarından bir tanesi ucuz bilet bulmaktır. Farklı otobüs firmalarının yaptığı kampayalardan dolayı bilet fiyatları sürekli değişim göstermektedir. Bu yüzden güzel bir fiyat araştırması yaparsanız, fiyat olarak en uygun bileti alabilirsiniz. Ankara İstanbul arası otobüs firmalarının uyguladığı ortalama fiyat 60 ? ile 80 ? arasındadır. Ayrıca Ankara İstanbul arası otobüsle ulaşım 8 saat sürmektedir.

Uçak ile Ulaşım: 150 ? ile Başlayan Fiyatlar

Zamanla yarışanların da en iyi bildiği şey olan uçakla seyahatin birçok ayrıcalığı bulunmaktadır. göz açıp kapatıncaya kadar geçen uzun mesafeler, son yıllarda insanların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Karayolu ulaşımından daha güvenli olan bu ulaşım türü, kısa bir süre içerisinde dilediğiniz yere gitmenizi sağlamaktadır. Uçak yolculuğunda dikkat edilmesi gereken tek şey biletinizi ne zaman aldığınızdır. Havayolu firmaları, bilet fiyatlarınızı seyahatinizden önce alırsanız sizlere yarı yarıya indirim sunmaktadır. Bugünler de uçak biletlerinin fiyatı 150 ? ile 400 ? arasında değişmektedir. Eğer acil bir seyahat zorunluluğunuz yoksa, biletinizi erkenden almanızı öneririz.

Hızlı Tren ile Ulaşım: 70 ? ile Başlayan Fiyatlar

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni ulaşım araçları da hayatımıza girmiş bulunmaktadır. Ankara İstanbul arasındaki mesafeyi çok bulanlar için yada uçaktan korkusu olanlar için en ideal ulaşım yolu hızlı trendir. Ankara İstanbul Hızlı Tren hattı, açıldığı günden bu yana en gözde ulaşım yollarından biri olarak görülmektedir. Ankara İstanbul arası, Hızlı Tren sayesinde 3.5 saate düşmektedir. 250 km/saat hızla gidebilme özelliği olan Hızlı Tren, hız severlerinde tercihi nitelikte. Hızlı Tren yolculuğunun sizlere maliyeti ortalama 70 ?’dir. Ankara’dan İstanbul’a, İstanbul’dan Ankara’ya Hızlı Tren fiyatları tıpkı havayollarında olduğu gibi değişkenlik göstermektedir. O yüzden tren biletinizi önceden seçmeniz, biletinizi daha ucuza almanızı sağlayacaktır.

Bla Bla Car ile Ulaşım

BlaBlaCar, aracında boş koltuklarıyla yolculuk yapan sürücülerle, aynı yöne gitmek isteyen yolcuları buluşturan, bir hizmettir. Bütçenize uygun bir yolculuk geçirmek istiyorsanız ve yalnız yolculuk yapmak istemiyorsanız Bla Bla Car’ı tercih edebilirsiniz. Ankara’dan İstanbul’a veya İstanbul’dan Ankara’ya şahsi aracı ile seyahat edecekler içinde hem yol arkadaşı, hem de masraflarını karşılamak için araçlarına misafir kabul etmektedir. Bla Bla Car uygulamasının belirli bir bütçesi yoktur. Araç sahibiyle sizin, fiyat konusunda ne kadara anlaştığınıza bağlıdır. Tabiki çoğu ulaşım seçeneklerinden daha ucuzdur.

BONUS: Otostop ile Ulaşım (Bedava)

Maceraperest bir kişiliğiniz varsa ve seyahatinize herhangi bir bütçe ayırmak istemiyorsanız otostop seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Yeni insanlar tanımak için, farklı maceralara atılmak için ideal bir ulaşım olan otostopla ulaşımı deneyebilirsiniz. Tabiki otostopun farklı zorlukları da vardır. Bu zorlukları göze alıyorsanız eğer hiç durmayın deriz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.