Avcılar’da otel işletmeciliği yapan Nuri Yıldız ve Esra Yıldız çiftinin katledilmesine ilişkin davada maktulleri öldürdükleri iddia edilen yeğenlerin yargılanmasına devam edildi. Küçükçekmece 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanıklar Aleyna Yıldız, Ferhat Yıldız, Mühyettin Yıldız ve müştekiler hazır bulundu. Duruşmaya taraf avukatları da katıldı. Duruşmada ayrıca tanıklar dinlendi.

“AYNI KOĞUŞTA KALIYORDUK. KOĞUŞ KÜÇÜKTÜ, KONUŞULANLAR DUYULUYORDU”

Tanık Oğulcan Durmuş beyanında, “Ben 2 Aralık’ta metris cezaevinde tutukluydum. Orada sanık olan Ferhat ve Mühyettin ile tanıştım. Aynı koğuşta kalıyorduk. Koğuş küçüktü, konuşulanlar duyuluyordu. Mühyettin zaten cinayeti söyledi, Ferhat söylemedi. Kriminalde bir ayakkabı varmış onda ve kamerada oynama yaptıklarını söylüyorlardı. Bunu koğuştaki herkes biliyordu. Tek bir delil kalmış oda HTS kayıtları. Olayı hasım cinayeti olarak bildiğim için böyle bir olayı yaptım. Ben dışarı çıktığım zaman ‘Bir hattı dışarı çıkarabilirim. Sonra kız arkadaşın kullanır. Senin kullanmadığın anlaşılır’ dedim. Belli bir miktarda anlaştık. Önce Gamze’yle görüştük sonra ablası Sünniye ile plan program yaparak her şeyi görüştüm. Daha sonra ben internetten haberleri görünce çekindiğimden bu olayın içerisine girmek istemedim. Bende ablasını oyaladım” dedi.

“AMCALARINA BUNU YAPMIŞ İNSANLAR BANA NELER YAPMAZ BU İŞE GİRİLMEZ DİYE DÜŞÜNDÜM”

Tanık Oğulcan Durmuş beyanında, “Sünniye’nin psikolojisi çok iyi değildi. Ben kendilerini oyalama başladıktan sonra sana para vereyim demeye başladı. Sonra beni tehdit etti. Ben de amcalarına bunu yapmış insanlar bana neler yapmaz para için bu işin içine girilmez diye düşündüm. Tehdit de edildiğimden Fatih’teki oteli arayıp olayı anlattım. Tehditler devam edince Yasemin Hanımın numarasını istedim. Benimle yüz yüze görüştü. Kendisine durumu anlattım. Ben hattı vermedim. Sünniye beni karşı tarafın adamı sandı. Bana ‘Sen benden para almıyorsun demek ki başkasından para alıyorsun’ dedi. Yasemin Dallı’dan da para almadım” şeklinde konuştu.

Maktul Esra Yıldız’ın annesi müşteki Yasemin Dallı, “Biz hiçbir şey bilmezken, dosyada gizlilik kararı olmasına rağmen Oğulcan her şeyi biliyordu” dedi.

“KENDİSİ BİZİ TEHDİT ETTİ”

Sanıkların kardeşi tanık Sünniye Yıldız beyanında, “Oğulcan abimin koğuşunda kaldığını söyleyerek benden 10 milyon TL para talep etti. Bunun karşılığında dosyayı bana vereceğini söyledi ‘Hattın sahibini buluruz’ dedi. Karşı tarafa gidelim otellerine bir şey yapalım gibi konuştu. Ben bunu kabul etmedim. Benden bir karşılık alamayınca ‘Bakın görün size neler yapacağım’ dedi. Kendisi bizi tehdit etti. Ben sonra onu engelledim. Bizim ondan öyle bir talebimiz olmadı kendisi bize ulaştı” diye konuştu.

“CENAZEYİ DEFNETMEK ÜZERE ONU BEKLERKEN KENDİSİ GİTMİŞ KEBAP YİYİP KEYİF YAPMIŞ”

Tanık Hadim Yıldız, “Sanıklar yeğenlerim olur. Cenazemizi defnedeceğimiz gün Mühyettin cenaze arabasındaydı. Biz cenazeyi defnetmek üzere onu beklerken kendisi gitmiş kebap yiyip keyif yapmış. Dosyadaki görüntülerde olan kişilerde yüzde yüz bunlardır. Bunlar bir oyun oynayıp otelin üstüne konmak istediler” dedi.
Emniyetteki ifadelerine göre görüntülerdeki kişileri teşhis eden sanıkların ailesi duruşmada o ifade ve teşhisi kabul etmedi. O gece sanıkların evde oldukları söylendi. Mahkeme sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Eksik hususların giderilmesi için duruşma ertelendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.