Türkiye Judo Federasyonu ve Japonya’nın Ankara Büyükelçiliği ‘Japonya Büyükelçisi Judo Turnuvası’ düzenledi.

‘Japonya Festivali Sonbahar 2018’ etkinlikleri kapsamında bugün yapılan turnuvanın kapanış törenine, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz ve aralarında Suriyelilerin de olduğu çocuk sporcular katıldı.

Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Miyajima, Türklerin judoya olan ilgisine şahit olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘Japon ruhunu yansıtan bu spora Türklerin ilgisi çok anlamlı. Ben Türklerin judoya ilgisini Japonların da bilmesini arzu ediyorum.’ ifadelerini kullandı.

Türkiye Judo Federasyonunun yeni açılan spor salonu için Büyükelçi Miyajima, ‘Burada genç sporcuların judoya merak salarak, öğrenerek, Türkiye ile Japonya arasındaki ilişkilere katkı sağlamasını, yeni bir boyuta taşımalarını ümit ediyorum.’ şeklinde konuştu.

Miyajima, Türkiye’nin Suriyeli çocuklara kucak açması ve onlara judo öğreterek eğitimlerine katkıda bulunmasından çok etkilendiğini vurgulayarak organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Turnuva sonunda Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz ve Büyükelçi Miyajima, dereceye giren sporculara ödüllerini takdim etti.

Bu yıl ilki düzenlenen turnuvanın her sene düzenlenmesi hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.