– Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Doğan, engelli çocuklarla bir araya geldi

ANKARA – Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, Verimlilik ve Teknoloji Fuarında bedensel engelli çocuklara akülü araba dağıttı.
Ankara, son model yerli teknolojileri sergileyen Verimlilik ve Teknoloji Fuarına ev sahipliği yaptı. ATO Congresium’da düzenlenen fuarda, Türk jeti HÜRKUŞ’tan, akıllı robotlara, üniversite öğrencilerinin geliştirdiği arabalardan, sıfır atık projesine kadar çok sayıda teknoloji yer aldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açılışını yaptığı fuar, son gününde de yüzlerce Ankaralıyı ağırladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’da fuarı ziyaret eden isimler arasındaydı. Dün itibariyle 27 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda, iki bakan stantları gezdi, yerli teknolojilerle ilgili yetkililerden bilgi aldı.
Fuar son gününü anlamlı bir etkinlikle taçlandırdı. Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, Ankara’da yaşayan bedensel engelli çocuklara akülü araba dağıttı. Çeşitli okullarda eğitim gören 10 çocuk, eski tip tekerlekli sandalyelerinden, akülü arabaya geçmenin mutluluğunu yaşadı. Bir çocuğun akülü arabaya biner binmez çalıştırıp gitmesi de yüzlerde gülümsemeye sebep oldu. Kısa bir konuşma yapan Doğan, ‘İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır’ ifadelerinde bulundu.
Programda Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş da yer aldı. Program, toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.