Aydın S., Nilüfer ilçesideki bir mahallede evini 1 Temmuz 2020’de kiraya verdiği Kamuran Pınar A.’nın hiç kira ödememesi üzerine mahkemeye başvurdu. Duruşmalara hiç katılmayan, tebligata rağmen kirasını ödemeyen kadının, evi tahliyesi etmesine karar verildi. Kararın ardından çilingir yardımıyla daireye giren ekipler, çöp evle karşılaştı. Evin giriş kapısının yanındaki dolaba yapıştırılan kağıtta “Eve girmeye kalkmayın sizi haneye tecavüzden mahkemeye veririm!” yazıldığı görülürken, not kâğıtlarına yazılıp, duvara yapıştırılan farklı dildeki onlarca not ise dikkat çekti.

İcra ekiplerinin ardından adrese gelen polisler, mahkemenin tahliye kararına uymayıp, eve girmeye devam ettiği gerekçesiyle Kamuran Pınar A.’yı gözaltına aldı. Polis merkezine götürülen kadın ifadesinin ardından serbest bırakılırken, bu sırada çöp evin temizlenmesi için Nilüfer Belediyesi ekiplerine haber verildi.

Tuvaletini odaya yapmış

Eve gelen ekipler, temizliğe başladığı sırada kilitli olan bir odaya kapısını kırarak girdi ve çöplerin arasında baygın halde yatan bir çocukla karşılaştı. Çocuğun odada kilitlendiği ve tuvaletini dahi odaya yaptığının görülmesi üzerine sağlık ve polis ekiplerine haber verildi. Çöp evde tutulan çocuk, sağlık ekibinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak, tedaviye alındı. Davacı avukatı Batuhan Arısoy, “Müvekkilim evini kızıyla yaşayan bir öğretmene verdiğini düşünüyordu. Uzun zamandır kirayı ödemeyince evin elektrik ve suyunun kesilmesini sağladık. Yani yaklaşık 7 aydır evde elektrik ve susuz yaşıyorlardı. Tahliye kararı verdikten sonra karar kesinleşince icra memurlarıyla beraber daireye geldik ve çöp ev çıktı.Kapıyı açtıktan sonra böyle bir manzarayla karşılaştık” dedi. l BURSA DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.