Başörtüsüne anayasal güvence getiren madde TBMM Anayasa Komisyonu’nda kabul edildi. CHP ve İYİ Parti tarafından yapılan, başörtüsü ile ilgili değişiklik önergesi reddedildi.

 

AK PARTİ, ÇEVREYLE İLGİLİ YASA TEKLİFİNİ MECLİS’E SUNDU

AK Parti, kıyı güvenliği ve deniz kirliliğinin önüne geçmek amacıyla uygulanan idari yaptırımları yeniden düzenleyen yasa teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan 11 maddelik ‘Çevre Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Teklif, kıyı güvenliği ve deniz kirliliğinin önüne geçmek amacıyla uygulanan idari yaptırımları yeniden düzenliyor. Teklifle ayrıca deniz kirliliğinin önüne geçmek için gemilere verilen idari yaptırımlar yeniden düzenleniyor.

İdari yaptırım ve para cezaları gemilerin büyüklüğüne göre yeniden düzenlenecek.

Teklifle kıyıda otopark ihtiyacının karşılanması ve kıyının kamu tarafından etkin kullanımının sağlanması amacıyla mevcut düzenlemenin özüne bağlı kalınarak dolgu alanında, dolgu yüzeyinden görünmemek ve açığa çıkmamak üzere yer altı otoparkı yapımına imkan tanınıyor.

Düzenleme ile serada sebze ve meyve üretiminin teşvik edilmesi ve ekosisteme zarar verilmeden var olan potansiyelin üretime kazandırılması amaçlanıyor. Kanunla belirlenen alanda sera konulu tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi kurulabilmesine yönelik düzenleme yapılıyor.

Teklifle ayrıca İklim Değişikliği Başkanlığı’nın personel ihtiyacının giderilmesi amaçlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.