AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Mehmet Özhaseki, katıldığı televizyon programında yerel seçimlere ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Özhaseki bir dönem partisinde görev yapmış isimlerin yeni parti kuracağına iddiasına ilişkin de dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Habertürk TV’de Veyis Ateş’in sorularını yanıtlayan AK Parti’nin Ankara adayı Mehmet Özhaseki, şunları söyledi;

‘Seçmen niye size oy vermeli’ diye sorulması durumunda vereceği yanıtı anlatan Özhaseki, ‘Ankara başkent. Türkiye’nin gurur kenti. Burayı yönetecek insanın belediyeciliği ve şehirciliği bilmesi lazım. Ve Ankara’yı başkentler arasındaki rekabette en ileriye taşıyacak olgunlukta olması lazım. İşini bilmeyen insanların işbaşına geçmesi Ankara için kötülük olur’ ifadelerini kullandı.

‘ANKETLE 11 BAŞLIK BELİRLEDİK, EN BÜYÜK SORUN TRAFİK’

Belediyecilikte bazı kuralların olduğunu ve 30 kişilik bir ekiple çalıştıklarını kaydeden Özhaseki, yaptıkları anketle vatandaşa beklentilerini ve şikayetlerini sorduklarını anlattı ve şöyle devam etti: ‘Taleplere göre işi bilen mimar, mühendis, şehir plancıları, çocuk psikologları, ticaret erbabı grupla 11 ara başlık belirledik. En büyük sorun elbette trafik. Bir başlık da millet bahçeleri’ dedi.

‘SAĞ OLSUN MELİH BAŞKAN YAPMIŞ AMA ARTIRILMASI GEREKİYOR’

Trafiğin Ankara için de bir sorun olduğunu ancak insanların daha çok sosyal projeler beklediğini belirten Özhaseki, ‘Yeşil alan çokça yapılmış, sağ olsun Melih Başkan yapmış ama bunların artırılması gerekiyor. Millet bahçeleri Sayın Cumhurbaşkanımızın üzerinde durduğu konu. Bunlara çalıştık. Gençler için ne yapabiliriz, kadınlar için ne yapabiliriz? 21 yıllık belediye başkanlığı, bakanlık süremde kendini yenileyen ve dünyayı takip eden bir insanım. İlçe detaylarına girdiğimizde binden fazla projeyi yazdık’ diye konuştu.

‘ÇOCUKKÖY PROJESİ BENİ HEYECANLANDIRIYOR’

Kendisini en çok heyecanlandıran projenin ‘Çocukköy’ olduğunu belirterek, ‘Çocukluğumuz hep sokaklarda geçti. Arkadaşlığı paylaşmayı orada gördük. Kavgayı da orada gördük. Ama çocukları şimdi kimse sokağa salmıyor. O oyunlar içinde çocuğumuz kaybolup gidiyor. Çocuk köyü çocukları geleceğe hazırlayacağımız bir köy olacak. 100’e yakın etkinlik var. Bir taraftan oyunlar oynayacak, bir taraftan hayata hazırlanacak. Bir tek Kanada’da var bu proje. Bunu geliştirdik burada. Bütün şehirler bu projeyi kopya edecek. Bu beni heyecanlandırıyor’ açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.