Maltepe Belediye Başkanı Kılıç’ın, yeniden aday gösterilmesinin ardından istifa kararı alan CHP Maltepe İlçe Başkanlığına üye grup, İstanbul’dan başlattıkları 10 günlük yürüyüşün ardından Ankara’ya ulaştı. Kendilerine ‘kırmızı yelekliler’ ismini veren grup, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi önünde parti yönetimine tepki gösterdi.

‘TEMİZ TOPLUM, TEMİZ SİYASET’

Üzerlerinde, ‘Temiz toplum, temiz siyaset’ yazılı kırmızı yelekler bulunan CHP’liler, partinin Ankara İl Başkanlığı önünde bir araya gelerek, Atatürk posteri ve bayraklar eşliğinde Anıtkabir’e kadar yürüdü.

CHP GENEL MERKEZİ ÖNÜNE GELDİLER

Yürüyüş boyunca, ‘Temiz toplum, temiz siyaset’, ‘Hak, hukuk, adalet’ sloganları atan grup üyeleri, ardından otobüslerle CHP Genel Merkezi önüne geldi.

‘MALTEPE HALKININ KABUL ETMEDİĞİ KARAR’

Burada grup adına basın açıklamasını okuyan eski CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu, Maltepe halkının kabul etmediği bir karara karşı çıkmak için yürüyüş yaptıklarını söyledi.

‘ADAY BELİRLEME SÜRECİNDE GÖRÜŞLERİMİZ ALINMADI’

Aday belirleme sürecinde, kendini kamuoyu önünde aklayamamış bazı kişilerin tercih edildiğini, adaylık sürecinde partiye bağlılık yerine, kişilere bağlılık gösterilen bir tavır sergilendiğini gözlemlediklerini savunan Otlu, ‘Aday belirleme sürecinde görüşlerimiz alınmadığı için yollara düştük.’ ifadelerini kullandı.

Kendilerini karşılayarak dinlemeye gelen tek bir parti yöneticisinin dahi olmamasını eleştiren Otlu ve beraberindekiler, daha sonra yanlarından getirdikleri metni CHP Genel Merkezi’nin duvarına bırakarak partinin önünden ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir