İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grubunun yönetim salonu ve çalışma odalarını ilk kez ziyaret ederek incelemelerde bulundu, partililerle sohbet etti. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener, AK Parti ile MHP arasında mahalli idareler seçimlerinde bir ittifakın olacağının görüldüğünün aktarılmasının ardından değerlendirmesinin sorulması üzerine, ‘Siyasi yapılar, ‘ille de ben ittifak kuracağım’ dedikleri zaman bizim söyleyecek bir sözümüz olamaz. Hayırlı olsun.’ ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE’NİN HAYRINA OLAN BİR DURUMDA, TÜRKİYE’NİN YANINDA YER ALIRIZ’

Akşener, İYİ Parti’nin diğer partilerle bir ittifakının olup olmayacağı sorusunu ise ‘Biz an itibarıyla 7/24 aday tespiti için çalışıyoruz. İttifak anlamında değil, her anlamda söylüyorum, Türkiye’nin yararına olan, Türkiye’nin hayrına olan herhangi bir durumda elbette Türkiye’nin yanında yer alır İYİ Parti. Onun dışında her siyasi parti gibi yerel seçimlere hazırlanıyoruz. Teşkilatlarımızı güçlendiriyoruz. Onun dışında an itibarıyla herhangi bir görüşme, ittifak anlayışı, konuşmamız yoktur.’ şeklinde yanıtladı.

‘DOĞMAMIŞ ÇOCUĞA DON BİÇMEYELİM’

Bir gazetecinin, ‘Bir isim etrafında birleşilebilir mi?’ sorusuna Akşener, ‘Rahmetli Demirel’in bir sözü vardı, doğmamış çocuğa don biçmeyelim.’ cevabını verdi.

Akşener’in ayağındaki sargının hatırlatılmasının ardından sağlık durumunun nasıl olduğunun sorulması üzerine Akşener, ‘Ameliyat oldum. Hem sinir alındı, hem kemik alındı, öyle bir durumdayız. İyileşme gayreti içinde ayağım. Bir sıkıntı yok.’ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir