Habertürk yazarı Fatih Altaylı, şimdilerde siyasilere danışmanlık yapan eski bir meslektaşının kendisine Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere dair kulis bilgileri verdiğini aktardı. Buna göre CHP’de Ankara için Muharrem İnce’nin adının geçmeye başladı ancak İYİ Parti’den ‘Adayınız o olursa bizden destek beklemeyin’ mesajı geldi.

Altaylı, ‘Eritsek de mi saklasak, eritmesek de mi saklasak’ başlığıyla yayımlanan yazısında ‘Aşağıda yazacağım bilgiler bana ait değil. Bunları bana aktaran ‘Başlarım böyle gazeteciliğe’ diyerek gazeteciliği bırakan ve şimdilerde siyasi danışmanlık benzeri yeni bir alanda deneyimlerini paylaşan eski bir meslektaşım’ hatırlatmasında bulundu.

‘İNCE’NİN İSTANBUL’DAN ADAY OLMAYACAĞI KESİNLEŞTİ’

‘İstanbul’da CHP bir türlü karar veremiyor. Muharrem İnce’nin İstanbul’a aday olmayacağı kesinleşti. Çok sürpriz isimler gündeme gelip duruyor ama netleşen bir durum yok. İYİ Parti ile ortaklaşa bir aday bulma çalışmaları var ama İYİ Parti’nin kabul edeceği adayın, CHP’ye oy vermesi muhtemel HDP seçmenini rahatsız etmesinden korkuluyor’ diyen Altaylı, AK Parti’de ise Binali Yıldırım isminin neredeyse kesin olduğunu yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir