Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul’da hafta sonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılışı yapılacak 5 millet bahçesinden biri olan Başakşehir Millet Bahçesi’nde, İlçe Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Sebahattin Kayas, Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli ile incelemelerde bulundu.

İnceleme gezisinin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Bakan Kurum, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk 100 günlük eylem planını açıkladığını hatırlattı. İlk 100 günlük eylem planları içinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak 18 ilde 33 adet millet bahçesi projelerinin olduğunu anlatan Kurum, bu millet bahçelerinin bir kısmını tamamladıklarını, bir kısmının proje aşamasında, bir kısmının ise inşaatına başladıklarını söyledi.

‘İSTANBUL’DA YEŞİL ALAN MİKTARIMIZ YÜZDE 10 ARTACAK’

Bakan Kurum, hedeflerinin her ilde en az bir millet bahçesi yapmak olduğunu, bunun üzerinde yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

‘İstanbul’da ve Ankara’da birçok millet bahçesi yapıyoruz. İstanbul’da yapılan millet bahçeleri bittiği zaman kişi başı yeşil alan miktarımız yüzde 10 artacak. Ankara keza yüzde 10 artacak. Tüm bunları Türkiye’de yaptığımızda daha yeşil daha yaşanabilir daha çevreci şehirlerimiz olacak. Şehirlerimiz içinde cami, sosyal ve kültürel alanlar olan millet bahçeleriyle bütünleşecek. Vatandaşlarımız burada her türlü ihtiyacını karşılayacak.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir