– Burak Gören: ‘Ankara’yı heyecanlandıracak bir takıma sahibiz’

ANKARA – Türk Telekom Başantrenörü Burak Gören, ULEB Avrupa Kupası C Grubu 6. hafta karşılaşmasında takımının aldığı galibiyet sonrası, ‘Ankara’yı heyecanlandıracak, insanları tribüne getirecek bir takıma sahibiz’ dedi.
ULEB Avrupa Kupası C Grubu 6. hafta karşılaşmasında, Türk Telekom sahasında Rusya’nın Zenit takımını 81-75 mağlup etti. Maç sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Türk Telekom’un çalıştırıcısı Burak Gören, Ankara’nın uzun yıllar sonra çok iyi basketbol oynayan bir takıma sahip olduğunu belirterek, ‘Ankara’yı heyecanlandıracak, insanları tribüne getirecek bir takıma sahibiz. C Grubu, belki de 4-5 şampiyonluk adayının olduğu kupanın en zor grubu. Zenit de bu favorilerden bir tanesi. Özellikle hücumda inanılmaz başarılı bir takım’ diye konuştu.
Hücumdaki tercihlerden dolayı maçın ilk kısmında sıkıntı yaşadıklarını aktaran Gören, şunları söyledi:
‘Bu da kontrolün bizden onlara geçmesini sağladı. İkinci yarıda inanılmaz bir savunmayla kontrolü tekrar elimize geçirdik. Hem lig hem de Avrupa kupası olmak üzere iki kulvarda da Ankara’yı çok ciddi temsil ettiğimizi düşünüyorum. Salona gelen herkese teşekkür ediyorum ama hedefimiz için dolu salona ihtiyacımız var.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir