Ankara DSİ ile karşılaşan Mamak Belediyesi Basketbol Takımı, sahadan 80-64 galibiyetle ayrıldı. Başkent derbisini 24 sayı ile tamamlayan Erick Neal maçın adamı oldu.

Bu yıl Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Mamak Belediyesi Basketbol Takımı, evinde oynadığı ilk maçı 16 sayı farkla kazandı. Karşılaşmaya üç sayı çizgisinden yüzdeli başlayan Ankara DSİ, ilk periyodu 13-15 önde tamamladı. İkinci çeyrekte reaksiyon gösteren Mamak Belediyesi Basketbol Takımı, son saniyede Erick Neal’ın adeta uçarak attığı basket ile periyodu 35-34 önde kapatmasını bildi. Üçüncü periyotta taraftar desteğini iyice arkasına alan yeşil-beyazlılar, farkı çift hanelere çıkararak son çeyreğe 61-51 önde girdi. 4. periyotta Ankara DSİ dış atışlarla fark eritmeye çalışsa da yeşil-beyazlı takım pota altında bulduğu sayılarla farkı korudu. Maçın son dakikalarında temposunu iyice artıran Mamak Belediyesi Basketbol Takımı, farkı daha da açarak maçtan 80-64 gibi farklı bir skorla ayrıldı.

‘Sonuca ulaşmasını bilen bir takımız’

Son ana kadar maçı bırakmayarak sonuca ulaşmasını bilen bir takım olduklarını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, ‘Bu da bizim hem fiziken hem de teknik açıdan ne kadar güçlü ve etkili bir takım olduğumuzun en büyük göstergesi oldu’ dedi.

Yeşil-beyazlıların sevincine soyunma odasında da ortak olan Akgül,’Bugün buraya gelen taraftarlarımıza güzel bir galibiyet hediye ettiniz. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum’ diye konuştu. – ANKARA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir