41 yıldır gazete küpürlerini topluyor

TOKAT – Tokat’ta yaşayan Sadık Özkara, evinin duvarlarını 41 yıldır topladığı çeşitli gazete küpürleriyle süslüyor.
Tokat’ın Zile ilçesinde yaşayan 75 yaşındaki emekli Sadık Özkara’nın, topladığı çeşitli gazete küpürleri evinin duvarlarını süslerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın haberleri ise dikkat çekiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı 1974 yılında Ankara’da ilk kez bir konvoyda gören Özkara, bu tarihten sonra ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı hayranlık duymaya başladı. 1977 yılından itibaren ise Erdoğan’a olan hayranlığını gazetelerde yer alan haber küpürlerini toplayarak yaşatıyor. 41 yıldır topladığı haber küpürlerini çerçeveleterek evinin duvarlarında sergiliyor. Özkara’nın evinin duvarlarında yer alan gazete arşivi görenlerin ilgisini çekiyor.
‘En büyük isteği, Erdoğan’ın misafiri olması’
Sadık Özkara,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı 1974 yılında ilk gördüğünde çok sevdiğini belirterek, ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı bu dünyaya gönderip, başımıza amir yapan yüce yaratıcımıza ne kadar şükretsem az. Her sabah duvardaki arşive bakıyorum. Bakmadan duramıyorum ve özlüyorum. Görenlerde şaşırıyor. Beni çok duygulandıran anları özellikle seçtim. Hiç unutulmayacak anıları ben burada yaşatıyorum. Erdoğan’ın haberlerini izlemeden duramıyorum. Gazete küpürlerini kestim biriktirdim. Kim ne demiş ne konuşmuş. Müze haline getirdim. Güney Koreli bir bayan Hacettepe Hastanesi’nde okumuş. Tayyip Erdoğan’a kürsü yapmış. Çok seviyorum görüşmek isterim demişti. Bunları seviyorum. Mesela bileziğini Erdoğan’a veren kızın haberi beni duygulandırıyor. Ak Partinin kuruluşunu da arşivledim. En büyük isteğim Erdoğan’ı evimde misafir etmek. Ona dua okumak. Fetö lideri Gülen 45 yıldır Müslümanları kandırdı. Paralarını Avrupalara gönderdi ve yedi içti. 15 Temmuz darbe girişimini Ankara’da köftecide çalışan oğlum bildirdi. Oğlum elinde bayraklarla meydanlarda o gece patlamada yaralandı. Bende o gece bayrakları elime alıp meydana gittim hemen.’ dedi.
‘Erdoğan’ı rüyamda inşaatta çalışırken gördüm’
Tayyip Erdoğan’ı rüyasında inşaatta çalışıyor olarak gören Özkara,’ Baktım gidiyor yalnız. Tam yanına gideceğim kayboluyor. Yapılan hizmetleri gördükçe rüyam geliyor aklıma. Eski Türkiye’yi yaşayan bizler şimdi yapılanların kıymetini daha iyi anlıyoruz.’ şeklinde konuştu.’ şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir